Дома Останати Кошарка НБА Дабл-дабл на Јокиќ во најтешкиот пораз за Денвер сезонава 🎥

Дабл-дабл на Јокиќ во најтешкиот пораз за Денвер сезонава 🎥

Тимот на Денвер Нагетс изминатата вечер го претрпе најтешкиот пораз сезонава во НБА лигата.

Никола Јокиќ оствари дабл-дабл од 31 поен и 11 скока, меѓутоа тоа не го спречи убедливиот пораз на гости кај Њујорк Никси од 38 разлика (84:122).

Ја немаше Јокиќ поддршката од соиграчите, па покрај него двоцифрен беше само уште Гордон и тоа со 12 постигнати поени.

Њујорк доминираше во текот на целиот, а првата четвртина ја заврши со 33:21, додека полувреме предноста изнесуваше 21 поен. Во продолжение одиграа уште посигурно и немаа проблеми да дојдат до триумфот.

Во редовите на победничкиот тим најрасположен беше Аноуби со 26 поени, Брансон со 21 и Гримс со 19 поени.