Дома Македонски спорт Мак ракомет Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат дали ќе останат во Вардар

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат дали ќе останат во Вардар

Вардар вчера против Кил одигра добро прво полувреме против Кил, но во второто следуваше пад кој германскиот тим го искористи и дојде до победа (26:29).

Црвено-црните имаат за што да жалат.

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓

„Кил заслужено победи им честитам. Во натпреварот влеговме со надеж дека можеме да победиме бидејќи знаевме дека ќе дојдат без одредени играчи. Благодарение на добрата игра во одбраната и одличниот Томовски имавме водство во првото полувреме, но во нападот се мачевме, затоа ризикувавме со „7 на 6“. Во второто полувреме примивме 19 гола и тоа е премногу. Има некои играчи кои мораат да размсилат дали ќе останат во Вардар во првиот дел од сезоната“, изјави Вујовиќ.