Дома Македонски спорт Мак фудбал Втора лига: Мирчевски одново херој на Беласица, Струмичани чекаат Кожув да не победи

Тимот на Беласица денес во рамките од втората македонска лига го совлада Тиквеш и така стигна до врвот на табелата и таму ќе остане барем до дербито помеѓу Брегалница и Кожува кое е закажано за 18:00 часот.

Херој на тимот од Струмица беше Мартин Мирчевски кој за еден месец постигна пет гола. Мирчевски постигна два гола и донесе нови три бода за Беласица. Натпреварот беше отворен во 16-тата минута и во 90тата. Единствениот гол за Тиквеш го постигна во Ристовски во 82-та минута.

Со оваа победа Беласица е прва со два бода повеќе од Кожув кој како што споменавме гостува кај Беласива која ќе мора да победи ако сака да остане блиску до врвот.