Дома Фудбал Италија Видео: Дибала го спаси бледиот Јувентус

Јувентус оствари тешка победа на гостувањето кај Болоња, Пандев и дружината одиграа без голови против Киево.

Јувентус после поразот во Лигата на шампиони денес повторно се покажа во бледо издание на гостувањето кај Болоња. Иако беше голем фаворит „старата дама“ долго се мачеше на овој меч.

Во второто полувреме Алегри во игра го стави Дибала, кој влезе на терен во 59-та минута, а осум минути подоцна му донесе победа на „бјанконерите“ со својот гол.

После овој меч Јувентус има цели 16 бода предност пред второпласираниот Наполи, кој вечерва игра против Парма.

На останатите натпревари кои се играа попладнево во Серија А, Киево и Џенова одиграа без голови, додека Сасуоло и СПАЛ исто така ги поделија бодовите и одиграа 1:1