Дома Фудбал Светско првенство во фудбал ВАР не се огласи: Беше ли Србија оштетена за пенал? (фото+видео)

ВАР не се огласи: Беше ли Србија оштетена за пенал? (фото+видео)

Селекцијата на Србија вечерва загуби натпревар против Швајцарија во кој на полувремето имаше предност.

Во Калинин град после 90 минути беше 2:1.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Србита загубија, но сметаат дека биле оштетени во 72 минута од средбата при резултат 1:1.

Во ситуацијата во која двајца Швајцарци жестоко го чуваа напаѓачот Митровиќ Србите сметаат дека биле оштетени за пенал.

Тој се обиде да се ослободи и да стигне до топката, но не успеа, паднан а земја. Заедно со него на тревата завршија и неговите чувари, а главниот арбитар Феликс Брих одлучи да досуди контра фаул.