Дома Фудбал Англија Белерин во 90+ им ја одзеде од рака победата на „Плавите“ на „Емирати“ (ВИДЕО)

Белерин во 90+ им ја одзеде од рака победата на „Плавите“ на „Емирати“ (ВИДЕО)

Во пресрет на 22. коло во англиската Премиер лига, Арсенал на „Емирати“ ја пречека екипата на актуелниот шампион, Челзи.

Имено двата лондонски гиганти одиграа реми, и тоа благодарение на погодокот на Белерин во судиското продолжение на мечот.

Првото полувреме, и покрај шансите на обете страни не донесе погодоци.

Првиот беше постигнат во вториот дел а резултатот го отвори Вилшер. Подоцна по досуден пенал, Азар беше сигурен за гостите и донесе 1:1.

Маркос Алонсо во 84. минута по одличниот центаршут на Запакоста, го зголеми водството на Челзи, а погодокот за реми и поделба на бодовите го постигна Белерин во 92. минута од мечот.