Дома Фудбал Англија Баи се врати после 10 месеци и одигра супер натпревар, Батушаи го „извади од копачки“ (ВИДЕО)

Eрик Баи вчера од Солскјер доби шанса во дербито против Челзи да игра од првата минута на теренот и воопшто не разочара, беше еден од најзаслужните што Манчестер Јунајтед славеше победа од 0:2.

За стоперот од Брегот на Слоновата Коска ова беше прв натпревар после 10 месеци пауза, последен негов натпревар беше против Челзи во април минатата година.

Баи беше фантастичен во одбатана и имаше неколку клучни интервенции. Во една соитуација тоја со дриблинг како да е некој напаѓач го „измести“ Батшуаи.

Во второто полувреме пак се истакна со една интервенција со која веројатно спаси гол.