Дома Топ вести Џушуа Зиркзе утре на прегледи во Манчестер

Џушуа Зиркзе утре на прегледи во Манчестер

Манчестер Јунајтед го договори трансферот на холандскиот репрезентативец, Џошуа Зиркзе.

22-годишиот Зиркезе утре ќе пристигне на лекарски прегеди во Манчестер и ќе стави потпис на 5-годишен договор.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Зиркзе играше за младите категории на Баерн Минхен, а кратко и за првиот тим, по што го носеше дресот на Парма и на Андерлехт.

Минатата сезона блесна играјќи за Болоња, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Манчестер Јунајтед ја победи конкуренцијата и за неговиот потпис ќе плати 42,5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гундоган ја напушта Барселона

Катарскиот клуб Ал-Сад испрати богата понуда за фудбалерот од средниот ред на Барселона, И…