Дома Останати Џошуа: По борбата на Руиз му кажав дека е голем шампион

Џошуа: По борбата на Руиз му кажав дека е голем шампион

Ентони Џошуа ја врати титулата на светски шампион во тешка категорија, откако со едногласна одлука на судиите во реваншот го победи Енди Руиз.

Британецот го „здрма“ Мексиканецот уште во првата рунда по одличниот удар, но Руиз успеа да издржи до крајот.

На прес-конференцијата по борбата новинарите ги интересираше што му кажал Џошуа на Руиз.

„Му кажав никогаш да не се откажува. Само му го кажав тоа. Тешко е, ти си голем човек. Ти си голем шампион. Но му реков да го следи својот сон“, вели Џошуа.

Се очекува во следниот период Џошуа и Руиз да договорат уште една борба, односно трета меѓусебна пресметка, па фановите ќе можат да уживаат во голем спектакл.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Драга кошарко“: Најдобриот и најтрогателен анимиран филм посветен на Коби Брајант

Сета страст кон кошарката, сета посветеност кон играта и остварување на животниот сон на е…