Дома Останати Џошуа го претепа Валин и победи со технички нокаут🎥

Џошуа го претепа Валин и победи со технички нокаут🎥

Утринава во Ријад се одржа боксерски спектакл наречен “Денот на пресметката“. Ентони Џошуа успеа да го совлада Ото Валин од Шведска во главната борба на вечерта.

Џошуа во борбата влезе од улога на фаворит и сега во кариерата е на скор од 27-3. 


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Валин едноставно немаше решение, па добиваше тешки удари поради кои на крајот побара прекин во петтата рунда.

Во центарот на вниманието беше Кристијано Роналдо кој беше меѓу специјалните гости веднаш до рингот во неговиот Ријад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…