Дома Останати Ќе има трета борба помеѓу Фјури и Вајлдер!

Ќе има трета борба помеѓу Фјури и Вајлдер!

Деонтај Вајлдер ќе ја искористи клазулата во договорот за трета борба со Тајсон Фјури.

Американецот го загуби појасот во ВБВ верзијата откако во седмата рунда неговиот тим го фрли пешкирот и побара прекин на борбата. Така Вајлдер го доживеа првиот пораз во кариерата, а Фјури стана новиот шампион во ВБЦ.

Тој ќе ја искористи опцијата за уште една борба со Фјури за да си го врати појасот. Според претпоставките борбата би требало да се одржи ова лето. Тоа би бил трет судир помеѓу овие двајца боксери. Нивниот прв во 2018 година заврши без победник.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Албанец од Струга го поминал детството со Ибрахимовиќ: Беше лошо дете, јадеше кај нас (ВИДЕО)

Албанецот, Ади Хоџа од Струга откри дека во своето детство растел заедно со една од најгол…