Дома Топ вести Јуве за Бонучи бара 50 милиони плус Фабрегас

Јуве за Бонучи бара 50 милиони плус Фабрегас


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи веќе подолго време е на листата на желби на тренерот на Челзи, Антонио Конте.

Бонучи е еден од најважните фудбалери на Јувентус, но италијанските медиуми тврдат дека за висока понуда „бјанконерите“ можат да се согласат на негова продажба бидејќи во тимот имаат доста квалитетни дефанзивци.

„Старата дама“ во летниот преоден рок одби понуда од 50 милиони фунти, а сега му порача на Челзи дека би го добиле Бонучи ако на оваа понуда го додадат и потписот на Фабрегас.

Абрамович пред неколку дена се најавуваше дека ќе плати дури 75 милиони евра за Бонучи, така што воопшто не би било изненадување ако ги прифати овие услови на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…