Дома Трансфер зона Јувентус тргнува по Тони Крос

Јувентус тргнува по Тони Крос

Јувентус покажува сериозен интерес за плејмејкерот на Реал Мадрид, Тони Крос, пренесуваат медиумите на Апенините.

Крос наскоро ќе наполи 34 години, но игра уште една одлична сезона во Реал Мадрид, а неговиот договор истекува на крајот на сезоната.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Германецот размислува за пензионирање на лето, но Јуветус сака да го убеди да се пресели во Торино, бидејќи „бјанконерите“ веруваат дека се уште може да игра на врвно ниво.

Јувентус наскоро ќе има средба со агентот на Крос и сака на лето да го доведе како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Договорен трансферот на Алфонсо Дејвис – останува само уште една дилема!

Канадскиот лев бек Алфонсо Дејвис ќе стане нов играч на Реал Мадрид, тврди реномираниот „А…