Дома Топ вести Јувентус тргнува по Санчо

Јувентус тргнува по Санчо

Јувентус е силно заинтересиран за ѕвездата на Манчестер Јунајтед и англиски репрезентативец, Џејдон Санчо.

Јувентус го стави на продажба Федерико Киеза и како негова замена сака да го доведе Англичанецот, кој е на излезна врата од „Олд Трафорд“.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Санчо оваа сезона ја помина на позајмица во Борусија Дортмунд, каде ја оживеа кариерата, но нема намера да се врати во Манчестер Јунајтед,

Јунајтед за неговата слобода бараат 40 милиони евра, сума која Јувентус е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …