Дома Трансфер зона Јувентус спреми нов договор за Манџукиќ

Јувентус спреми нов договор за Манџукиќ

0

Марио Манџукиќ и оваа сезона е незаменлив дел од тимот на Алегри, па челниците на Јувентус му пондија нов договор.

Иако се шпекулираше дека Роналдо ќе го загрози неговото место во тимот, сепак Манџукиќ покажа дека е незаменлив, па сега е се поблиску до продолжување на договорот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „бјанконерите“ веќе започнале преговори со агентите на Хрватот за нов договор, според кој Манџукиќ би останал во Торино до 2021 година, а ќе добие и зголемување на платата.

Со тоа италијанскиот шампион сака да стави крај на шпекулациите, но и да го „олади“ интересот кон напаѓачот на другите европски гиганти.


Следете го Sportski.mk и на


Манџукиќ до сега има одиграно 139 натпревари за „старата дама“ и веќе се претвори во еден од идолите на навивачите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус фаворит за потписот на новата италијанска ѕвезда

Италијанскиот шампион Јувентус е фаворит за потписот на новиот фудбалски „бисер“ на Апенин…