Дома Фудбал Италија Јувентус покажа големина и му ја честиташе титулата на Интер

Јувентус покажа големина и му ја честиташе титулата на Интер

Интер вчера ја освои шампионската титула во Италија, по 20-ти пат во својата историја, а тоа го направи доминантно со одлични натпревари во Серија А.

Да бидете титулата уште „послатка“ тие ја потврдија со победа во дербито против Милан. По освоеното Скудето на адреса на „нероаѕурите“ пристигнуваа разни честитки.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Една од тие честитки привлече посебно внимание бидејќи пристигна од лутиот ривал. Екипата на Јувентус кој важи за најголем ривал на „нероаѕурите“ во Италија преку социјалните мрежи им ја честиташе титулата.

„Честитки за Интер за освоеното Скудето!“, стои во краткото соопштение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Напаѓачот на Интер го провоцираше Јувентус, па ќе добиеше „воспитна“ од својот татко 🎥

Екипата на Интер по вчерашниот натпревар против Лацио го доби заслуженото Скудето. „Нероаѕ…