Дома Трансфер зона Јувентус најде замена за Рабио

Јувентус најде замена за Рабио


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Јувентус на лето готово сигурно ќе остане без Адриен Рабио, па веќе почна да му бара замена.

Рабио влезе во последната година на договорот и на лето ќе биде слободен агент, а нема најави за негово продолжување.

Најголема желба на „бјанконерите“ е Фабиан Руиз, кој не се снајде баш најдобро во ПСЖ и е спремен да ја промени средината.

Шпанецот блескаше неколку сезони во Наполи, па минатото лето за 24 милиони се пресели во ПСЖ.  Меѓутоа, Руиз не се снајде баш најдобро во Париз и во системот на игра на Галтие, па сака да ја промени средината.

Јувентус сака да ја искористи таквата ситуација и да го доведе во Милано на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…