Дома Трансфер зона Јувентус има три опции за засилување во нападот

Јувентус има три опции за засилување во нападот

Maсимилијано Алегри до крајот на сезоната сака да го засили нападот на Јувентус.

На „старата дама“ потребен и е уште еден офанзивец кој би бил партнер на Душан Влаховиќ. Медиумите во Италија пренесуваат дека во овој момент Јувентус разгледува три опции.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Првата опција е изненадувачко враќање на Алваро Мората кој пред само еден месец го напушти клубот бидејќи Јувентус не ја искористи опцијата за откуп од Атлетико.

Втората опција е позајмица на Тимо Вернер, позајмицата би била со опција за откуп на крајот од сезоната. Третата опција која во овој момент е најмалку веројатна е Мемфис Депај. Барселона доведе неколку офанзивци, па сега Депај е „вишок“ и се очекува да го напушти „Камп Ноу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …