Дома Фудбал Италија Јувентус започнал преговори со Ханси Флик

Јувентус започнал преговори со Ханси Флик

Раководството на Јувентус се обидува да го убеди германскиот стратег Ханси Флик да седне на кормилото на „старата дама“, пренесува „Билд“.

56-годишниот тренер објави дека на крајот на сезоната ќе го напушти Баерн Минхен, каде влезе во конфликт со дел од раководството.

Се шпекулираше дека Флик е сигурен за нов селектор на националниот тим, но сега „бјанконерите“ се обидуваат да го убедат да го води нивниот проект.

Јувентус не е задоволен од работата на Андреа Пирло и двете страни сигурно ќе се разделат на крајот на сезоната, па верува дека Флик би бил идеално решение.

Јувентус дури и не е сигурен за учество во Лигата на шампоини, а тоа ќе биде услов Флик да ја прифати понудата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …