Дома Трансфер зона Јувентус договорил засилување за 32 милиони евра?

Јувентус договорил засилување за 32 милиони евра?

Младиот албански дефанзивец Мараш Кумбула воодушеви со настапите во дресот на Верона.

Овој 20 годишен дефанзивец сезонава до прекинот на Серија А одигра 18 натпревари и постигна еден гол. Кумбула го привлече вниманието на многу клубови од цела Европа, но медиумите во Италија тврдат дека е позната неговата следна дестинација.

„Ла Стампа“ утрово објави дека Кумбула се договорил со Јувентус и на крајот на оваа сезона ќе ја засили „старата дама“. Верона од неговиот трансфер ќе заработи околу 32 милиони евра што сигурно за нив е одлична сума.

Кумбула во изминатиот период се поврзуваше со многу тимови меѓу кои се Манчестер Јунајтед, Лацио, Наполи, Интер, Челзи и Арсенал, меѓутоа на крајот изгледа се решил за Јувентус.

Се најавува дека со Јувентус ќе потпише договор на пет години, а во Јувентус ќе пристигне по завршувањето на оваа сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Не е само Јовиќ, Милан сака уште еден играч на Реал Мадрид

Милан минатата година го донесе Тео Хернандес од Реал Мадрид и тоа се покажа како една од …