Дома Трансфер зона Јувентус го сака капитенот на Милан

Јувентус го сака капитенот на Милан

Италијанскиот шампион Јувентус е сериозно заинтересиран за капитенот на Милан, Алесио Ромањоли, пренесуваат италијанските медиуми.

Ромањоли на лето влегува во последната година од договорот, а преговорите за продолжување на соработката не одат во добра насока.

Имено, неговиот агент Мино Раиола бара значително зголемување на платата, а Милан нуди 4 милиони евра по сезона, што е само половина милион повеќе од актуелната плата на дефанзивецот.

Таквата ситуација сака да ја искористи Јувентус и да го доведе Ромањоли во Торино, бидејќи „старата дама“ е во потрага по квалитетен дефанзивец.

Милан ќе се обиде да постигне договор со Ромањоли за нов договор, во спротивно за неговата слобода ќе бара 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…