Дома Трансфер зона Јувентус го купува синот на Турам

Јувентус го купува синот на Турам

Јувентус покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат италијанските медиуми.

22-годишниот играч за врска игра фантастично, па го привлече вниманието на многу европски гиганти, а ова лето сака да направи чекор напред во кариерата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Јувентус е силно заинтересиран бидејќи ова лето сака да донесе двајца квалитетни играчи за врска. Веќе го обезбеди потписот на Даглас Луиз од Астон Вила, па сега ќе тргне по Турам.

Турам влезе во последната година од договорот, па Ница е спремна да го продаде за 20-25 милиони евра.

Кефрен е син на легендата на Јувентус, Лилијан Турам и брат на напаѓачот на Интер, Маркус Турам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …