Дома Трансфер зона Јувентус во Мадрид најде замена за Алекс Сандро

Јувентус во Мадрид најде замена за Алекс Сандро

0

Еден од приоритетите на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде засилување на бековските позиции, па многу имиња се поврзуваат со „бјанконерите“.

Ова лето „старата дама“ најверојатно ќе го продаде Алекс Сандро, а како негива замена би можел да пристигне неговиот сонародник од Атлетико Мадрид, Филипе Луиш.

„Газета дело Спорт“ тврди дека раководството на Јувентус веќе имало средба со неговиот агент Жорге Мендеш и почнале разговори за трасферот.

32-годишниот Бразилец има договор со Атлетико на уште една сезона, па ова лето ќе биде последна шанса за „јорганџиите“ да заработат од неговата продажба.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо веќе разговарал со Перез: Ја сака младата супер ѕвезда!

Легендарниот Бразилец Роналдо неодамна стана сопственик на шпанскиот прволигаш Реал Ваљадо…