Дома Останати Кошарка НБА Јокиќ без промашен шут од поле до трипл-дабл!

Јокиќ без промашен шут од поле до трипл-дабл!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Српскиот кошаркар Никола Јокиќ блесна против Лос Анџелес Лејкерс и му помогна на Денвер нагетс за победа, при што влезе во историјата.

Јокиќ стана трет кошаркар во историјата кој успеал да оствари трипл-дабл без да промаши од поле, а притоа постигна 14 поени, 11 скокови и 16 асистенции.

Такво нешто на српскиот кошаркар му успеа и на 20 октомври 2018 година, кога против Феникс постигна 35 поени, 11 скокови и 11 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …