Дома Видео Ѕвездите на Арсенал со џентлменски потег ја воодушевија публиката (видео)

Ѕвездите на Арсенал со џентлменски потег ја воодушевија публиката (видео)

0

Арсенал го победи Манчестер Јунајтед со 2:0 на „Емирати“, а интересен момент беше виден при постигнувањето на вториот гол.

Имено, во второто полувреме судијата покажа на белата точка, а Обамејанг се спремаше да го изведе пеналот.

Меѓутоа, дел од фановите кои беа во првите редови на „Емирати“ не можеа да го проследат ударот затоа што тука се загреваа Алекс Ивоби и Матео Гендузи.

Сепак, двајцата фудбалери направија џентлменски потег за да им овозможат добар преглед на ситуацијата на фановите.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…