Дома Видео Ѓулер ги воодушеви Шпанците: Погоди пречка од половина терен 🎥

Ѓулер ги воодушеви Шпанците: Погоди пречка од половина терен 🎥


Арда Гулер настапи во завршницата на вчерашниот натпревар помеѓу Осасуна и Реал Мадрид, кој заврши со победа од 2-4 за „кралскиот“ тим.

Иако не успеа да се запише во листата на стрелци, младиот Турчин имаше интересен момент во четвртата минута од судиското продолжение. Тој се обиде да го искористи невниманието на противничкиот голман и да постигне гол од својата половина, а беше блиску бидејќи ја погоди пречката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…