Дома Македонски спорт Ѓорѓиев: Златото се врати дома!

Ѓорѓиев: Златото се врати дома!

Димитар Ѓорѓиев повторно го врати светското злато дома, за него ова е четврти пат да биде да стигне до светската титула.

Нормално, после настапот и освојувањето на светската титула Ѓорѓиев истакна големо задоволство.

“Златниот медал е повторно дома!!! Сакам да се заблагодарам до сите луѓе што искрено се израдувавте на оваа наша победа!!!Благодарам до мојата фамилија, девојка ми што мора да ме трпи сите мои подржувачи низ цела моја кариера и мојот тим од КБК Работнички Адора и WAKO MACEDONIA !!! Можеби сме мала Држава но повторно докажавме дека имаме најголемо срце!“, порача Ѓорѓиев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Eден од најдобрите македонски тренери и поранешен селектор на „А“ репрезентацијата е пред …