Дома Останати Тенис Ѓоковиќ сега мета на критики поради фотографија од авионот

Ѓоковиќ сега мета на критики поради фотографија од авионот


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во изминатиот период беше во центарот на вниманието поради се што му се случуваше во Австралија.

Откако беше депотиран од Австралија, Новак се врати во Белград, а фотографија од авионот која ја направил негов сопатник предизвика нови коментари. На Ѓоковиќ сега му се замерува затоа што не носи маска додека е во авионот. Маската во главно е задолжителна во сите авиокомпании.

За критичарите на Новак ова е нов доказ дека српскиот тенисер не е доволно внимателен во текот на пандемијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Најголемиот скандал со местење натпревари во историјата: Тенисери продавале гемови за 400 евра и цели мечеви за 2.000 евра

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Светот на т…