Дома Видео Ѓоковиќ против Зверев го изведе еден од најтешките удари во кариерата 🎥

Ѓоковиќ против Зверев го изведе еден од најтешките удари во кариерата 🎥

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен откако во фантастичен меч го победи Зверев со 3:1 во сетови.

Во 12 гем од четвртиот сет видовме еден фантастичен удар во режија на Новак. После неколку разменети удари, Ѓоковиќ изведе чудесен дефанзивен винер и успеа да го освои поенот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Стеф Кари погоди тројка под фаул и без гледање 🎥

Стеф Кари по кој знае кој пати ги покажа своите шутерски способности. Во натпреварот проти…