Дома Останати Тенис Ѓоковиќ новата одлука ќе ја дочека на слобода

Ѓоковиќ новата одлука ќе ја дочека на слобода

Новак Ѓоковиќ по новото укинување на визата од Министерот за емиграција на Австралија, Хок нема да биде во притвор.

На Ѓоковиќ му е закажан разговор утре во Министерството за емиграција во Владата на Австралија. Во меѓувреме се водат разговори помеѓу застапниците на Новак и Владата на Австралија.

Aдвокатите на Ѓоковиќ одлуката на Министерот Хок ја добиле 20-тина минути пред таа да биде официјализирана. Она што е важно е што Ѓоковиќ новата одлука ќе ја чека на слобода и нема да биде во емиграциониот притвор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Српски адвокат тврди: Ѓоковиќ може да добие помеѓу четири и пет милиони евра оштета

Новак Ѓоковиќ има право да ја тужи Владата на Австралија поради лошиот третман и психолошк…