Дома Останати Тенис Ѓоковиќ во два сета го збриша Џазири во Дубаи

Ѓоковиќ во два сета го збриша Џазири во Дубаи

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во следното коло на турнирот во Дубаи.

Ѓоковиќ денес со 2:0 во сетови го победи Малек Џазири (6:1) (6:2). 259. тенисер на АТП листата немаше никаква шанса против тенисерот број еден во овој момент и успеа да освои само три гема, еден во првиот и два во вториот сет.

Ѓоковиќ доминираше во текот на целиот меч и за 61 минута ја заврши работата. Во следното коло ќе игра против Филип Колшрајбер кој го победи Сафват во три сета.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Милион евра и од Ѓоковиќ во борбата против Ковид – 19!

Новак Ѓоковиќ денес го потврди својот хуман потег. Денес на видео-конференција со новинари…