Дома Трансфер зона Што уште сака Конте од Интер за трка по Скудето со Јувентус?

Што уште сака Конте од Интер за трка по Скудето со Јувентус?

Јувентус денес ќе потпише договор со Алваро Мората, Шпанецот се враќа во клубот, тој ќе биде пречекан како херој, всушност, тој ги покажа најдобрите натпревари во кариерата во Торино.

Тоа не е крај, Пирло најверојатно ќе го добие Кин како алтернатива, Јувентус започна добро, се покажа дека имаат многу решенија, но и дека некои играчи како Рамзи и Рабио кои делуваа како промашувања, играат многу подобро со промена на тренерот.

Но, ќе видиме како Интер ќе реагира. Имено, Видал пристигна кога очајно го посакуваше Конте, но многумина сметаат дека тоа не е доволно. Тренерот исто така го посакува Канте од Челси, но тоа може да биде невозможна мисија.

Бидејќи, Интер не успеа да продаде никого од средниот ред, Конте не смета на Наинголан, Весин, aоао Марија и се надева на добри понуди за Брозовиќ, па дури и за Ериксен, кој воопшто не се вклопува во неговиот концепт.

Што се однесува до Перишиќ, тој би можел да добие шанса, иако се чека понудата на Јунајтед, а Кандрева се двоуми, ќе видиме дали ќе ја прифати понудата на Сампдорија.

Тоа може да му отвори простор на Конте да се обиде да го донесе Деле Али на позајмица со можност за откуп, што би било вистинска бомба. Ќе видиме дали Конте ќе успее во намерата дополнително да се засили и да влезе во трка со Јувентус, да потсетиме, тие ги донесоа Хакими, Коларов, се врати младиот Пинамонти, пристигна Видал, купени се Сенси, Барела, Санчез.

Треба да пристигне искусниот Дармијан, кој беше репрезентативец во Конте, тој е решението за обете линии, но не и играч кој ќе биде важен по квалитет. Затоа тренерот на Интер е во потрага по Канте, а по заминувањето на Годин добро ќе им дојде искусен стопер кој добро се снаоѓа во формација 3-5-2.

Сезоната за Интер започнува следниот викенд кога Фиорентина ќе пристигне на „Меаца“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Зидан нуди две ѕвезди за потписот на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала е во трансфер списокот на Реал Мадрид, пренесуваат ита…