Дома Фудбал Англија Што објави Деле Али за Мурињо во 2012 година?

Што објави Деле Али за Мурињо во 2012 година?

Играчот од средината на теренот, Деле Али со сигурност е еден од најдобрите играчи на Тотенхем, а тој сега ќе мора да ја објасни својата објава од 2012 година.

Деле Али во 2012 година истакна дека никогаш не би сакал да соработува со Мурињо.

„Сигурно не сум единствениот кој мисли дека Мурињо е преценет и арогантен. Мило ми е што не соработувам со него“, стои во објавата на Деле Али.

Пред седум години овој фудбалер беше дел од МК Донс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…