Дома Фудбал Што кажа новиот тренер на Реал за Бејл во 2015. година?

Што кажа новиот тренер на Реал за Бејл во 2015. година?

0

Шпанскиот тренер Лопетеги пред два дена беше именуван за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш потоа доби отказ на клупата на Шпанија и нема да ја води на Мундијалот.

Тој уште вчера го напушти кампот на репрезентацијата во Русија и замина за Шпанија. Па така, уште денес веќе може да се посвети на новиот клуб, а шпанските медиуми полека ги ‘копаат’ неговите стари изјави.

Вчера ‘ископаа’ како пред неколку години изјавил дека Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња, а веќе денеска поради изјава од 2015. година треба да биде загрижен и Герет Бејл.

„Играчите кои играат за Реал Мадрид мора да даваат 100% од себе цело време. Ако не даваат тогаш треба да заминат. Ла Лига е потполно различна од Премиер лигата. Играч како него не би имал место во мојот тим.“ – изјави Лопетеги пред три години.


Следете го Sportski.mk и на


Доколку новиот тренер на Реал го има истото мислење за Бејл, Велшанецот веќе мора да почне да ги пакува куферите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…