Дома Фудбал Англија Што значи последниот потег на Мурињо со Деле Али?

Што значи последниот потег на Мурињо со Деле Али?

Oна што се шпекулираше сега веројатно добива и потврда – Мурињо и Деле Али не се во добри односи!

Деле Али не се најде на списокот за денешниот натпревар на Тотенхем против Локомотив Пловдив во Бугарија во рамките од Лига Европа.

Претходно беше објавено дека Деле Али може да биде вклучен во трансферот на Бејл кој е пред враќање во Тотенхем. Меѓутоа за Бејл денес е објавено дека доаѓа на позајмица, па ова можеби е еден вид „воспитна“ за Деле Али од Мурињо.

Али стартувшае против Евертон но Мурињо го замени по 45 минути.

Габриел Агбонлахор вчера излезе со изјава дека Деле Али ќе биде новата „жртва“ на Мурињо, па ќе видиме како ќе се одвиваат работите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Како Ешли Јанг од оваа ситуација не постигна гол?

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг вечерва против Борусија Менхенгладбах имаше едно неверојатно…