Дома Останати Ракомет Шпанци ќе и судат денес на Македонија

Шпанци ќе и судат денес на Македонија

Maкедонија денес од 15:30 часот го игра натпреварот со Словенија кој е прв во втората фаза.

Словенците се фаворити во овој дуел, а нас поради ова издание на СП не ни се даваат премногу шанси. ИХФ ги одреди и судиите за овој дуел, ќе ни судат Шпанци.

Шпанската судиска двојка Игнацио Гарсија и Андреу Марин се делегирани за судии на денешниот натпревар.

Ќе потсетиме покрај дуелот со Словенија во оваа втора фаза ќе одиграме уште два натпревари со Русија и Белорусија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…