Дома Топ вести Шпанците тврдат: Ал Хилал во вторник ќе ја шокира Барселона!

Шпанците тврдат: Ал Хилал во вторник ќе ја шокира Барселона!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие пред неколку дена официјално потврди дека Лионел Меси ќе го напушти Пари Сен Жермен ова лето.

Во игра за потписот на Меси се Барселона и саудискиот, Ал Хилал кој прави се за да го убеди Меси да не се врати во поранешниот клуб. Шпанските медиуми пренесуваат дела Ал Хилал има план веќе во вторник да го промовира Меси за нов играч.

Најавите се дека вторник ќе биде клучниот ден за преговорите и Меси ќе се изјасни со конечната одлука. Очекувањата се Меси да не прави сапуница и брзо да ја соопшти одлуката.

Ал Хилал спрема астрономска понуда се споменуваше дури и договор со 600 милиони евра по сезона на две години. Ќе потсетиме, Чави вчера изјави дека Меси во текот на наредната ќе ја донесе одлуката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…