Дома Трансфер зона Шпански новинар: Агентот на Влаховиќ го контатирал Реал Мадрид

Шпански новинар: Агентот на Влаховиќ го контатирал Реал Мадрид


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанскиот новинар Томас Гонзалес кој се специјализираше како инсајдер за Реал Мадрид на својот канал на „Јутуб“ зборуваше за плановите на Реал Мадрид за последниот ден од преодниот рок.

Гонзалес истакна дека агентите на Јошко Гвардиол и Душан Влаховиќ ги понудиле своите играчи на „кралевите“.

Влаховиќ добро ја започна својата епизода во Јувентус, но потоа во Торино се појавија проблеми и многумина сега сметаат дека изборот да премине во Јувентус бил грешка.

Ситуацијата дополнително се искомплицира откако стигна казната за Јувентус и одземените 15 бодови.

Мала е веројатноста нешто да се случи до крајот на денот кога завршува преодниот рок, тешко дека има време за таква поголема операција. Освен тоа Анчелоти со својата последна изјава во медиумите истакна дека Реал нема да се засилува овој месец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …