Дома Топ вести Шпанските медиуми веќе ги открија веројатните состави на Реал и Барса

Шпанските медиуми веќе ги открија веројатните состави на Реал и Барса

Љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат вечерашното дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона кое се игра во рамки на 30 коло од шпанската Ла Лига.

Реал и Барселона се обидуваат да го стигнат Атлетико кој моментално е лидер на табелата, а вечерашниот натпревар е од големо значење за двата тима.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Натпреварот се игра на стадионот Алфредо ди Стефано, а шпанските медиуми утрово ги објавија веројатните состави. Јасно е дека Зидан и Куман ќе го започнат натпреварот со најсилните состави кои ги имаат на располагање.

Зидан нема многу да експериментира, а од друга страна се очекува Барселона да заигра во формација 3-4-3, а Франки де Јонг може да биде еден од стоперите.

Веројатни состави:

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Начо, Милитао, Вазкез, Модриќ, Касемиро, Крос, Асенсио, Винисиус, Бензема.

Барселона: Тер Штеген, Араухо, Ленгле, Де Јонг, Дест, Жорди Алба, Бускетс, Педри, Дембеле, Гризман, Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …