Дома Видео Шоу на Нејмар: Ги делеше медалите по победата во Суперкупот 🎥

Шоу на Нејмар: Ги делеше медалите по победата во Суперкупот 🎥

Вчера ПСЖ славеше во францускиот Суперкуп со 4:0 против Нант, два гола на оваа средба постигна Нејмар кој и после натпреварот се најде во центарот на вниманието.

Бразилецот во моментите кога се делеа медалите беше во улога на едно од официјалните лица и тој ги делеше медалите на своите соиграчи.

Треба да се спомене дека на овој натпревар вистинска мајсторија изведе Меси кој го отвори резултатот во 37. минута. Голот можете да го погледнете – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …