Дома Фудбал Италија Шок од Бергамо: Јосип Иличиќ може да ја заврши кариерата!?

Шок од Бергамо: Јосип Иличиќ може да ја заврши кариерата!?

Фудбалерот на Аталанта се наоѓа во најтешкиот период од неговиот живот.

Имено неговата одлична форма е прекината откако се вратил во Слованија, медиумите во оваа земја објавија дека неговата сопруга го изневерила.

Наводно Иличиќ прво имал големи проблеми поради стравот од пандемијата со коронавирусот кој силно го погоди Бергамо.

После сето ова медиумите пишуваат дека фудбалерот паднал во депресија и се тврди дека размислува за крај на кариерата.

Ова е шокантно за фудбалскиот свет затоа што доаѓа откако Иличиќ имаше фантастична сезона зад себе.

Мали се шансите Иличиќ да игра против ПСЖ во ЛШ, а сега прашање е дали и ќе продолжи со професионалното играње фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…