Дома Фудбал Останато ШОК од Аргентина: Почина Диего Армандо Марадона!

ШОК од Аргентина: Почина Диего Армандо Марадона!

Аргентинските медиуми пред неколу минути објавија шокантна вест – почина Диего Армандо Марадона!

Оваа вест ги шокираше сите фудбалски фанови, Марадона е еден од најголемите фудбалери на сите времиња.

Според првите информации, Марадона починал како последица на срцев удар. Се чекаат повеќе информации…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос донесе конечна одлука: Познат новиот клуб

Сагата околу продолжувањето на договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид трае веќе неколку …