Дома Фудбал Останато Шок во ПСВ: Легендата си замина на едно коло пред крајот!

Шок во ПСВ: Легендата си замина на едно коло пред крајот!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Легендарниот Руд Ван Нистерлој повеќе не е тренер на ПСВ, потврди холандскиот клуб.

Поранешниот репрезентативец на Холандија си заминува на едно коло пред крајот на шампионот.

„Главниот тренер Руд Ван Нистерлој не извести дека си заминува. Клубот жали поради неговата одлука и му е благодарен на освоениот Куп и Суперкуп на Холандија“, стои во соопштението со напомена дека се надеваат дека сезоната ќе ја завршат на второто место.

ПСВ во недела ќе игра против АЗ Алкмар во последното коло од првенството, а во овој натпревар екипата од клупата ќе ја предводи Фред Рутен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…