Дома Луд Спорт ШОК во директен пренос! Невил и Карагер ја посрамотија новинарката (видео)

ШОК во директен пренос! Невил и Карагер ја посрамотија новинарката (видео)

0

Како што е познато, двете легенди на англискиот фудбал, Гери Невил и Џејми Карагер работат како стручните коментатори на „Скај Спорт“.

Невил и Карагер го проследија и синоќешниот натпревар помеѓу Саутемптон и Ливерпул, а пред самиот почеток на натпреварот и двајцата на брутален начин ја понижија својата колешка.

На сред прашање кое новинарката им го постави, овие направија шокантен потег, се свртеа и зборувајки за поставеното прашање, се одалечија од новинарката без никакво објаснување.

Новинарката остана збунета и не знаеше како да реагира на ваквиот потег на легендите на Ливерпул и Јунајтед.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Ајакс прир…