Дома Фудбал Англија ШОКАНТНА ПОРАКА ЗА САЛАХ: Изгледаш како терорист, избричи се!

ШОКАНТНА ПОРАКА ЗА САЛАХ: Изгледаш како терорист, избричи се!

0

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах е обожаван во Египет бидејќи ја однесе египетската репрезентација на СП после 1990 година и затоа што се истакнува по својата хуманитарна дејност во татковината.

Салах постигна гол во судиското продолжение протов Конго и со тоа и овозможни на репрезентацијата пласман на Мундијал, прв пат после 28 години.

Меѓутоа, сега новинарот на државниот весник Ал-Ахрам, го повика да ја избичи брадата која го „става во ист кош со екстремистите и терористите“.

Не е случајно што Салах добива ваква порака од весник кој е во сопственост на државата.

Официјален Египет уште од 2013 година се бори против исламистичкиот фундаментализам и против ИСИС.

„Избричи се, изгледаш како терорист“, гласи пораката до херојот на нацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

Видео: Шоу на Интер, „покер“ на Икарди!

Интер со високи 5:0 ја декласира Сампдорија, а херој на „нероаѕурите“ беше Мауро Икарди ко…