Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија закажа четири пријателски натпревари

Шкендија закажа четири пријателски натпревари

Aктуелниот шампион во македонското првенство, тимот на Шкендија закажа четири пријателски натпревари како подготовка од квалификациите за Лигата на шампионите кои ќе се играат на почеток на август.

Првиот контролен натпревар Шкендија ќе го има против косовска Приштина на гости на 16. јуни, пет дена подоцна ќе се сретнат против Шкупи во Хрид, против Лачи од Албанија на 25. јуни исто така во Охрид и последната контролка е против Бугарска Софија на 29. јуни во Банско.

На 15. јуни Шкендија ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Бејтулаи: Се надевам дека ќе ги израдуваме навивачите

Репрезетантивниот дефанзивец на Македонија, Егзон Бејтулаи е оптимист пред првиот меч на Е…