Дома Видео Шегата на делегацијата на САД не му се допадна на Дурант 🎥

Шегата на делегацијата на САД не му се допадна на Дурант 🎥

Учесниците во САД на Олимписките игри во Токио се пошегуваа на сметка на Кевин Дурант.

Во еден момент делегацијата на САД почна да му пее роденденска песна на Дурант. Дурант не знаеше што се случува затоа што неговиот роденден е на 29. септември, а не на 23. јули.

Не е познато чија идеја беше ова, но на ѕвездата на Бруклин не му се допадна премногу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Евра го исмејуваше Кристиано за проблемот со овците во Манчестер 🎥

Во англиските медиуми вчера се појави вест дека Кристиано Роналдо морал да се пресели од д…