Дома Останати Чудна ситуација: Јунајтед изгуби, Фергусон се радуваше 🎥

Чудна ситуација: Јунајтед изгуби, Фергусон се радуваше 🎥

Maнчестер Јунајтед во Премиер лигата го претрпе десеттиот пораз оваа сезона и тоа од Фулам со 1:2, а некогаш незамисливо во таква ситуација беше да се види радост кај легендарниот Сер Алекс Фергусон.

Фергусон кој беше далеку од „Олд Трафорд“ вчера со својот коњ учествуваше на трка во Саудиска Арабија каде што и однесе голема победа. Неговото седмогодишно грло ја освои првата награда и според пишувањата тоа за Фергусон значело награда од околу 1.7 милион фунти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На социјалните мрежи се појави и снимка како Фергусон се радува со своите соработници на големата победа.

„Го живеам сонот 100%. Неговиот тренер ми кажа дека има големи шанси, но не можете да бидете премногу самоуверени во ваква трка. Беше фантастично. По триумфот во Бахерин и доаѓањето на ова ниво…апсолутно неверојатно“, изјави Фергусон.

Како што е познато, Фергусон е голем љубител на коњските трки и очигледно веќе сериозно е влезен во овој спорт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал го потврди настапот во Барселона

Рафаел Надал ќе настапи на мастерс турнирот во Барселона кој почна денеска, потврди шпанск…