Дома Македонски спорт Чешмеџиев претставен во Вележ: Од татко ми и дедо ми знам за големината на клубот

Чешмеџиев претставен во Вележ: Од татко ми и дедо ми знам за големината на клубот

Maкедонецот Константин Чешмеџиев и официјално е промовиран во босанскиот клуб Вележ од Мостар

Вележ е клуб со славна историја и во минатото два пати го освојуваше Купот на Југославија.

Константин Чешмеџиев е нов играч на ФК Вележ Мостар. 24 годишниот Македонец потпиша договор на две години“, стои во соопштението од клубот.

Чешмеџиев истакна дека од неговите татко и дедо дознал колку голем и сериозен клуб е Вележ.

„За клубот знам од татко ми и дедо ми, бил сериозен куб во поранешна Југославија. Ова е клуб со голема традиција и добри навивачите. Целите ни се виоски и сакаме излез во Европа, се надевам ќе успееме“, изјави македонскиот фудбалер на претставувањето.

За Чешмеџиев ова е прв клуб надвор од Македонија претходно го носеше дресот на Шкендија, Академија Пандев, Македонија Ѓ.П и Работнички.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…