Дома Трансфер зона Четири европски гиганти го сакаат Брахим Дијаз

Четири европски гиганти го сакаат Брахим Дијаз

Брахим Дијаз минатото лето се врати во Реал Мадрид и требаше да биде големо засилување, но може да замине после само една сезона.

Дијаз блескаше во дресот на „росонерите“, па Реал одлучи да го врати како замена за Асенсио ова лето.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Меѓутоа, Дијаз добива мала минутажа, а на лето конкуренцијата на неговата позиција додатно ќе се зголеми, па е спремен да ја промени средината.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал е спремен да го пушти на лето, а четири клуба од Серија А и Премиер лигата покажуваат интерес за него.

Дијаз изминатите три години со успех го носеше дресот на Милан, па е спремен да се врати во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …